Politechnika Opolska - strona główna

Dlaczego Politechnika Opolska?


Wydział Budownictwa i Architektury Gdzie nie spojrzeć rozrastamy się i piękniejemy, remontując i budując szereg nowych obiektów. Nasze inwestycje należą do najbardziej spektakularnych na Opolszczyźnie, jesteśmy też jednym z największych beneficjentów unijnych dotacji.

W ostatnich latach realizowane były kolejne zadania inwestycyjne, m.in.:

  • Przebudowa budynków 1 i 3 Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i informatyki w II Kampusie Politechniki Opolskiej (wartość 29 999 999,99 zł)
  • Termomodernizacja z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w budynku nr 2 na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, w II kampusie przy ul Prószkowskiej 76 (wartość 2,1 mln zł);
  • Przebudowa budynku Domu Studenta ,,Zygzak" przy ul. Mikołajczyka (wartość blisko 9 mln zł)
    ZygZak - akademik
  • Utworzenie Punktu Konsultacyjnego PO pn. Centrum Nauka-Biznes poprzez przebudowę budynku dydaktycznego przy ul. Waryńskiego 4 (wartość 3,7 mln zł w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj");
Politechnika słynie z nowoczesnych i innowacyjnych laboratoriów. Specjalistyczne urządzenia pozwalają naukowcom i studentom m.in. symulować trzęsienia ziemi, badać wysokie napięcia i infradźwięki, a nawet. podać sobie rękę z sympatycznym robotem Fanuc. Do dyspozycji studentów zawsze gotowe są też nasze roboty humanoidalne NAO. Czołowe firmy rynków polskich i zagranicznych chętnie wyposażają nasze pracownie w specjalistyczny sprzęt, który przygotuje absolwenta do pracy po zakończeniu studiów w dobrze płatnym zawodzie.