Politechnika Opolska - strona główna

Politechnika Opolska to kompaktowa, przyjazna uczelnia z ponad półwiekowymi tradycjami i nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym. Na małej uczelni łatwiej się ze wszystkimi dogadasz i szybciej nawiążesz relacje z ludźmi z innych lat i kierunków. Nawet najsurowszy profesor inaczej traktuje studenta, którego zna, niż tego, który jest anonimowym numerem indeksu.

Oferujemy zarówno kierunki techniczne, jak i ekonomiczne, czy medyczne. Poli znaczy wiele! Po studiach I stopnia możesz zmienić kierunek i zrobić „magisterkę” z kolejnej specjalności.  

W ostatnich latach zainwestowaliśmy dziesiątki milionów euro w laboratoria z prawdziwego zdarzenia. Wiele z nich, jak np. Laboratorium neuro-science, gdzie bada się intereakcje mózg-komputer czy Laboratorium ruchu, gdzie bada się kadra olimpijska to najlepsze tego typu pracownie w Polsce.  

Politechnika słynie z ciekawych prac dyplomowych. Jeśli masz pomysł, wykładowcy pomogą ci zrobić dyplom, z którego będziesz dumny. Nasi absolwenci konstruowali pojazdy na baterie słoneczne i roboty do gry w szachy, pisali o miodzie i spływach kajakowych, a aplikacje na telefony, z których „zrobili inżyniera” dały im nie tylko tytuł, ale i zarobek.

Dzięki szerokiej współpracy z przemysłem studenci odbywają praktyki i staże w największych firmach w regionie, a potem znajdują tam bez trudu pracę. Ifm eco link, Itaka, Elektrownia Opole, Cementownia Górażdże, Polaris, czy Sindbad to tylko początek długiej listy naszych sprawdzonych partnerów.


Strefa kandydata: Kierunki
Strefa kandydata: Studia i kariera
Strefa kandydata: Życie studenckie
Strefa kandydata: Rekrutacja krok po kroku
Strefa kandydata: Pomoc dla studenta
Strefa kandydata: Domy studenta
Strefa kandydata: Erasmus - studiuj za granicą
Strefa kandydata: Absolwenci o nas
Strefa kandydata: Angielski, hiszpański, a może chiński?
Strefa kandydata: Poznaj Opole
Strefa kandydata: PO w obiektywie
Strefa kandydata: Akademicki Związek Sportowy